Białowieża, Podlasie

Białowieża to wieś w powiecie hajnowskim w województwie podlaskim.

Białowieża zbudowana na tzw. Polanie Białowieskiej, powstałej na skutek karczowania lasów. Białowieża noclegi odznacza się wieloma zabytkami z XIX i XX w. Pierwsze wzmianki historyczne o Białowieży sięgają XV w. i mówią o myśliwskim dworze z białą wieżą. Dlatego też nazwa miejscowości nazywa się Białowieża.

W noclegi  Białowieży WARTO ZOBACZYĆ:

  1. Zespół budynków Nadleśnictwa Białowieża z parkiem z 1921 r. – Park Pałacowy jest sercem miasta i bezwzględnie należy go zwiedzić. Na terenie parku znajdują się najstarsze zabytki w Białowieży, tj. obelisk upamiętniający polowanie Augusta III Sasa z 1752 r. oraz siedziba Ośrodka Edukacji Przyrodniczej BPN (wybudowany jako dworek myśliwski w 1845 r.).
  2. Cerkiew pw. św. Mikołaja Cudotwórcy – znajduje się przy ul. Sportowej 9.

Kościół rzymsko-katolicki pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus

  1. Skansen Architektury Drewnianej Ludności Ruskiej Podlasia
  2.  noclegi na Podlasiu Atrakcje Podlasia to miejsce, gdzie znajdą Państwo najciekawsze atrakcje od budynków sakralnych, przez architekturę dawnej wsi, urokliwe parki, wzgórza z wiatrakami, jeziora i zalewy do połowu ryb, kąpieliska oraz atrakcje dla dzieci.

Wypoczywając w Białowieża agroturystyka polecamy skorzystać z takich atrakcji jak kolejka Białowieska Ekspress czy Puszczańska Kolej Drezynowa które napędzane są siłą własnych mięśni.