Zakopane

Zakopane to piękne malownicze miasto , które stanowi południową część Podhala. Miasto przyciąga niesamowitym klimatem , autentycznej kultury ludowej górali. akopane przyciąga też wszystkim tym, co znajduje się pomiędzy Gubałówką a Wielką Krokwią, czyli swoistym czarem dużej wioski w sercu Tatr.

Zakopane nazywane jest zimową stolicą Polski.Najstarszą miejscowością u podnóża polskich Tatr jest Zakopane, które przywilej lokacyjny otrzymało w 1578 r. Początki osadnictwa na terenie Skalnego Podhala sięgają jednak aż XIV stulecia. Jako pierwsi wkroczyli w Tatry pasterze i myśliwi. Zakopane noclegi blisko Krupówek słynie z Krupówki, ul. Krupówki – słynny deptak, gdzie można kupić oscypka, wypić kawkę w restauracji, kupić pamiątki.Warto również udać się do :Muzeum Stylu Zakopiańskiego im. Stanisława Witkiewicza w willi „Koliba”, ul. Kościeliska 18, stylowa góralska chata  Kolej na Gubałówkę, ul. Na Gubałówkę – kolej linowo-terenowa ,Kolej na Kasprowy Wierch, Kuźnica. Z całą pewnością warto również zobaczyć Dom do góry nogami, Al 3 Maja – ciekawa atrakcja nie tylko dla dzieci, w której chodzi się po „suficie”.

Dla miłośników sportów zimowych ,  noclegi Zakopane centrum  oferuje : Kolej Linowa na Kasprowy Wierch, Ośrodek Harenda, ul. Harenda 21 A, środek Polana Szymoszkowa, Polana Szymoszkowa 2 oraz wiele innych ośrodków. W razie , gdyby pogoda się nie spisała w Zakopanem znajduje się Aqua Park Zakopane.Turyści mogą liczyć na wiele atrakcji tj. baseny wewnątrz z hydromasażami, baseny zewnętrzne z termami. Atrakcją zarówno dla dzieci jak i dorosłych, jest Dzika Rzeka, świetna zabawa, która dostarcza wielu cennych emocji. Z całą pewnością w Zakopanem , nie sposób się nudzić.